Pobjeda GRK Varaždina 1930 i 3. mjesto u Kupu Hrvatske

Rukomet
2015-05-16 05:11:04

U susretu za 3. mjesto u rano poslijepodne sastali su se RK Metković 1963 i GNK Varaždin 1930. U ovom susretu Metkovci su bili "domaćini".
U prvoj utakmici polufinala Metkovci su nadigrani od ekipe Nexe, a Varaždinci pobijeđeni od PPD Zagreba.
Prije prvoga sučevog zvižduka minutom šutnje odana je počast preminulom treneru rukometa i profesoru Vilimu Tičiću Tici.

Utakmicu bolje otvaraju Varaždinci. Ivan Horvat odmah je pokazao da je jako raspoložen za igru. S dva gola u mreži Mudrinjaka daje na znanje da su oni ipak favoriti u ovom susretu. Metkovci pokušavaju ali Varaždinski Mislav Lončar ima 50% obrana. U '10 minuti je 2 : 7.
Do ' 15 minute igra je bila prilično monotona. Dva gola u mreži Metkovaca i jedan u mreži Varaždina premalo za 5 minuta igre.
U '18 minuti je 5 : 11. Posljednji gol postigao je ponajbolji stijelac Varaždina Domagoj Sršen iz sedmerca.
Do '25 minute Varaždinci su igrali s pola gasa, a Metkovci totalno bez ideje. I kada bi imali zicer (Mataga), dozvoljavali bi da im Lončar skida loše i bezidejne pokušaje šuta. Zovko i Kežić u jednoj minuti šutevima s 10-12 metara "ispipavaju" bolnu točku Lončara.
Do kraja prvoga poluvremena Varaždinci drže pristojnu prednost.
Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 9 : 16
STATISTIKA PRVOG POLUVREMENA

Drugo poluvrijeme Metkovci su ravnopravni s Varaždincima. Igra se gol za gol. Trener Varaždina Ivandija sada na parketu ima i one momke čija minutaža u proteklom dijelu prvenstva, a posebno u Ligi za prvaka nije bila značajnija.
Vidljivo je da Varaždin ima bolju momčad.
U '45 minuti Ivandijini dečki nanizali su nekoliko pogrešaka te su Metkovci smanjili na "prihvaljivih" pet golova prednosti, 18 : 23.
U finišu utakmice Varaždinci s pola gasa održavaju prednost 6-8 golova što im donosi stanoviti mir da utakmicu privedu kraju i samim tim osvoje 3. mjesto u Kupu Hrvatske za 2015. godinu.
Kraj utakmice Varaždin je riješio u svoju korist rezultatom 21 : 29.