Buje zasjelo na čelo, mladi Umažani poklekli u finišu utakmice

Istra
2018-04-17 04:22:56

Samo nekoliko minuta dijelilo je mlade Umaške nogometaše da se iz Vrsara vrate kući pjevajući. U '87 minuti imali su vodstvo 2:3 nakon što je mrežu domaćeg vratara dva puta zatresao Antoni Šiljeg, jednim golom u prvom poluvremenu i drugim u '57 minuti. Ardit Čadraki bio je strijelac trećeg gola gostiju iz Umaga u '78 minuti, gola koji je "nosio" tri boda i povratak na prvu poziciju koju su Umažani "izgubili" u subotu nakon što je Buje pobijedilo Kaštelir Labince 3:0.

Ekipa Vrsara pokazala je jednu dobru igru u kojoj su strijelci bili Vuleta, Vladišković i Čančar koji je svojim golom donio bod svojoj ekipi.

Već u srijedu (18.04) u Vrsaru gostuje momčad Buja, tako da će Vrsarani odigrati dvije utakmice u tri dana s momčadima s vrha ljestvice.

Sada je na vrhu bodovna razlika jedan bod u korist Buja (36) dok Umag Mladost ima 35 bodova ali i utakmicu više (14).

Zanimljivo je to da je Majkl Benčić u Vrsar "vodio" osamnaest igrača, a da je domaći strateg Branko Deak imao samo dvije rezerve.

Kod Umažana nije bilo prvoga vratara Ferlina koji zbog ozljede nije mogao nastupiti, a to se je primijetilo i kod primljenih golova.

Nekoliko juniora Umaga u nedjelju je igraloi za seniore te je na njima bio vidljiv umor na ovoj utakmici, ali ovaj bod u Vrsaru je i te kako vrijedan pošto do kraja prvenstva ima još dosta utakmica, a Benčić ima pravu klapu za nastavak prvenstva, a slijedi im još i zaostala utakmica protiv trenutnog prvaka momčadi Buja.

Umažane ovoga vikenda očekuje jedna "lakša" utakmica protiv ekipe NK Brtonigla NV, tako da bi se neki povrijeđeni i umorni igrači mogli oporaviti, prvenstveno braća Manić i Ardit Čadraki koji su i u fokusu seniorske momčadi u kojoj bi "kada već brod tone" svoje mjesto trebali naći još neki momci koji su to zaslužili.

Franjo Sabo

LJESTVICA

SLJEDEĆE KOLO:

NK KAŠTELIR LABINCI  -  NK BUJE  0:3  (0:2)

Ono što je evidentno sa subotnje utakmice u Kašteliru je da niti jedan trener nije uspio složiti momčad od 11 igrača. Vikend??? Subota??? Za zamisliti se !!!