Novigrad nije iskoristio mach loptu i 'seli' u treću ligu

Nogomet
2018-05-19 03:55:57

Posljednje 33. drugoligaško kolo donijelo nam je pravu dramu na dnu ljestvice s obzirom da su posljednja tri kluba na dnu, Novigrad, Solin i Lučko, imali isti broj bodova, a 9. Dragovoljac samo tri više.

U takvom poretku snaga Novigrad je imao svojih “pro et contra” razloga za ostanak u ligi. Glavna činjenica na kojoj su temeljili svoj ostanak u ligi je ta što su oni bili najbolji u krugu tri (ili četiri momčadi, ukoliko bi Dragovoljac izgubio, a Novigrad, Solin i Lučko pobijedili), tako da su ovisili sami o sebi, pa bi eventualnom pobjedom sigurno osigurali ostanak u Drugoj ligi i to direktno bez kvalifikacija i neovisno o drugim rezultatima.

Dakle, da sumiramo, Novigrad bi, kad bi sve utakmice završile početnim rezultatom i sljedeće godine bio drugoligaš. Činjenica koja im nije išla na ruku bila je ta da je Novigrad jedina momčad “davljenika” koja je igrala u gostima.

Počeli su dobro Novigrađani, imali su lijepu šansu već u petoj minuti, Pamić asistent, Bogojević šutira, no njegov je šut blokiran, lopta odlazi u korner. U 13. minuti javljaju se i domaćini, prvi put na utakmici prijete, Bulat neprecizno. U 27. minuti Solin vodi, a samo šest minuta kasnije i Lučko je povelo, pa je Novigrad od 33. minute na “ljestvici uživo” trećeligaš. Odrazili su se ti rezultati i na tempo utakmice  u Šibeniku jer je najedanput Novigrad živnuo i jurnuo po pogodak koji bi ga opet gurnuo među drugoligaše.

U 30. minuti najveća prigoda na utakmici za Novigrad. Baša se lijepo driblingom oslobodio dva igrača, ušao u šesnaesterac dodao loptu za Bogojevića koji puca poluvisoko lopta odlazi u unutarnji dio stative i odbija se golmanu Žitnjaku u ruke.

U 32. minuti opet lijepa prilika za Novigrad, Pamić centrira za Bubala koji puca, lopta prolazi vratara, no domaći obrambeni nogometaš izbija loptu s gol linije. U 34. minuti opet krasna prilika za Novigrad. Kontra 3 na 2 Živković centrira, Bubalo puca s pet metara poluvolejem, ali Žitnjak atraktivno brani.

U jeku napada Novigrada, Šibenik zabija za vodstvo 1:0. Celić uzima jednu loptu na vrhu šesnaesterca, vara Pamića i lijevom nogom zabija u bliži kut i Šibenik od 37. minute vodi i s tim se rezultatom odlazi na predah.

Tek što su krenuli s drugim poluvremenom Novigrad izjednačuje. Živković dobija loptu na desetak metara, i po paroli “tko će kome, ako ne svoj svome” zabija za izjednačenje Novigrada. Živković je inače rođeni Šibenčanin koji je svom klubu ove godine već isporučio tri pogotka.

Kada se mislilo da će ovaj gol dati dodatni vjetar u leđa, Todorov nespretno gubi loptu na centru Ampem koji je loptu ukrao, sjurio se do peterca i sa Čakarunom na leđima uspio zabiti u prvi kut, Šibenik je opet u vodstvu. Sljedećih petnaestak minuta bilo je zatišje pred buru kada su se redale prilike i golovi i s jedne i s druge strane.

Najprije se Cerovac lijepom varkom  oslobodio svog čuvara i dodao loptu na pet metara gdje je Bubalo prosljeđuje u gol za novo izjednačenje. S obzirom da ni drugi rezultati nisu Novigrađanima išli na ruku, očekivalo se da će jurnuti po treći pogodak, no to se nije dogodilo, već je domaćin po treći put na utakmici poveo u 84. minuti kada su šesnaestogodišnji Bulat i tamnoputi Ampem izigrali domaću obranu, gdje je prvonavedeni prekrasno asistirao između pet Novigrađana, a Ganac Ampem zabio za 3:2.

Pokušavali su Novigrađani svim silama opet poravnati rezultat, Baša, Pamić, Živković, Bubalo, glavom, volejem, dalekometnim udarcima, no rezultat se nije mjenjao, i Novigrad je ovim porazom novi trećeligaš.

ISTRASPORT

ŠIBENIK – SRC Šubićevac – Gledatelja: 300

DRUGA HNL – 33. KOLO – SUDAC: Josip Lučić (Vinkovci)
ŠIBENIK – NOVIGRAD 3:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Celić 37′, 1:1 Živković 48′, 2:1 Ampem 58′, 2:2 Bubalo 74′, 3:2 Ampem 84′

Žuti kartoni: Bubalo, Živković, Todorov (Novigrad)

ŠIBENIK: Žitnjak, Šare, Musa, Ampem, Maleš (od 73. Kukec), Alispahić (od 79. Banić), Vukorepa, Bulat, Celić (od 88. Fuštin), Stanić, Roca
Trener: Borimir Perković

NOVIGRAD: Beblek, Cerovec (od 87. Simonović), Čakarun, Zirdum, Živković, Bubalo, Polić (od 65. Batelić), Pamić, Baša, Bogojević, Todorov (od 82. Samac)
Trener: Đemal Adilji