Moeli zasluženo prvi drugoligaški bodovi

Nogomet
2018-09-09 05:44:31

Prvo kolo 2. ŽNLI u umaškoj Moeli dočekano je s velikim zanimanjem. Novi županijski drugoligaš koji se je ovoga ljeta znatno pojačao odmah je imao "vatreno krštenje" s ponajboljom momčadi lige Iskrom iz Vineža.

Domaći trener Danijel Uzelac na teren je izveo 18 igrača na zagrijavanje, među kojima nisu bili još neki mladići. Zanimljivost je i ta da među 18 nije bilo rezervnog vratara. Očito je da će Uzelac imati "slatkih muka" ove sezone.

U jedanaest odabranih koji su počeli utakmicu bio je i Ivan Njoko Matošević, dok je na klupi ostao veteran Boško Radić. Među onima koji nisu kandidirali na današnjoj utakmici je i stoper, pristigao iz Buja, Aleksandar Beba Uzelac.

Prvo poluvrijeme možemo ocijeniti kao prilično dosadno unatoč dva postignuta gola. Punih petnaest minuta prvoga poluvremena vratari današnje utakmice nisu pipnuli loptu. Sve se je odigravalo na sredini terena igrom koju možemo nazvati "rovovska bitka".

Prvu ozbiljniju priliku imali su Umažani u '16 minuti kada je Mario Stojić izveo jedan slobodan udarac koji je obrana gostiju kratko očistila, a sa suprotne desne strane agilni Željko Tokić izborio je novi prekršaj. Tada loptu uzima Ivan Matošević i pored zida od (samo) dva igrača kažnjava goste za indolentnost pri postavljanju "živog zida" pogađajući precizno, prizemnim udarcem, prvi kut golmana gostiju Marina Frankovića.

Na izjednačenje se nije čekalo dugo. Domaći stoper Igor Finčec dobiva (kasno) jednu povratnu loptu u svom kaznenom prostoru. Spora reakcija i gosti dolaze do izjednačenja preko brzonogog Almira Mehića.

Gosti iz Vineža predstavili su se kao jedna odlično organizirana ekipa koju je predvodio i igrom dirigirao neumorni Fatos Hoxha.

Do kraja poluvremena ništa se značajnije nije događalo na terenu unatoč pokušajima domaćina i polukontrama gostiju. Obije obrane odigrale su bez greške.

Drugo poluvrijeme u znaku je dominacije Moele. Permanentni napadi i pritisak na gostujuću obranu uz bezbroj stvorenih gol prilika ali na golu Iskre danas je bio fantastični Marin Franković, stasiti golman koji je obranio nekoliko "zicera" a i ono što bi njega prošlo zaustavljali bi greda ili vratnica.

U nastavku je Uzelac napravio svojih pet izmjena koje su urodile plodom. Bruno Premužić je, kada su svi već izgubili nadu da će lopta ipak završiti u Frankovićevoj mreži, u '88 minuti zabio taj zlata vrijedan gol i donio svojoj momčadi i navijačima puno radosti.

Već smo spomenuli da je Iskra jedna ozbiljna ekipa koja će mnogima pomrsiti račune ove sezone, a što se Moele tiče u koliko Uzelac uspije zadržati mir u svlačionici s obzirom na ovako veliki broj igrača koji svaki od njih ima mjesta u početnih jedanaest, tada će Moela igrati nogomet za sami vrh 2. ŽNLI

Franjo Sabo

IZVIJEŠĆE S OSTALIH TERENA: ISTRASPORT

Jučer je započelo prvo kolo nove sezone Druge ŽNL, a u Rapcu nije bilo pobjednika jer je autogol Carla Škopca „poništio“ Denis Džekić za konačnih 1:1. Istra iz Tara ostala je u 59. minuti bez „ministra obrane“ Ivana Naumova zbog crvenog kartona, ali su svejedno golovima Erika Žužića, Karla Stojnića i Endija Riože slavili protiv Šišana.

Derbi kola pripao je Moeli. Poveli su Umažani preko Ivana Matoševića da bi Almir Mehić, pojačanje iz Rudara, poravnao u 29. minuti. Ipak, Bruno Premužić, bivši napadač Buja, u 88. minuti donosi slavlje Moeli.

Kaštelirci su bez većih problema, s četiri pogotka do 32. minute, svladali Plominjane. Po dva pogotka za njih su postigli Josip Ciglar i Alex Legović, dok je jednog nadodao Dalibor Peričić. Počasni gol za goste djelo je Donalda Mužula.

Muntić je pobijedio Brtoniglu NV, no još nema detalja u COMET sustavu, a u Dajli je viđeno najviše pogodaka. Već je do predaha bilo 5:1. Strijelci za domaćina su bili Emil Zubin (2), Roman Peculić, Ivan Prpić i Marko Červar, dok je golove za „cementaše“ postigao Ivo Grgić.