ŽRK Umag: Bod velik kao kuća

Rukomet
2019-03-13 06:49:27

Nakon večerašnje utakmice osjećaji su podijeljeni. Bod osvojen na parketu Zrinjevca je velik kao kuća, ali bile su Umažanke bliže pobjedi od domaćih igračica.

Prvo poluvrijeme je u znaku gošći iz Umaga koje kontroliraju utakmicu i rezultat. Od samog početka Umažanke drže 2-3 gola prednosti, a na odmor odlaze s +2.

Šest sedmeraca za gošće (sve ih je realizirala Ana Jajčević) u odnosu na dva domaćih igračica bilo je evidentirano kao sigurna opcija da će suci u drugom dijelu napraviti balans i izjednačiti omjer što se je i dogodilo.

STATISTIKA PRVOG POLUVREMENA

Drugo poluvrijeme Nataša Miočinović (nova rukometna reprezentativka iz redova Umažanki) odmah zabija za 14:17 i 'diže' rezultat na +3 gola, a onda se bude domaće igračice koje strpljivo smanjuju rezultat da bi u '47 minuti prvi puta i došle u vodstvo 25:24.

Do kraja utakmice igralo se gol za gol, a zvijezda parketa bila je Osječanka Dora Lacković koja je zabila 17 golova (6).

Kod Umažanki ponovo je najbolji strijelac bila Ana Jajčević s 12 golova (6), a Lucija Blašković imala je 9 obrana.

Ovaj bod velik je kao kuća s obzirom na to da su u Umagu Osječanke izgubile s -5 golova razlike, a već sljedeće kolo raspetljat će se čvor. Sastaju se Murvica i Osijek dok će Umažanke dočekati ekipu Bjelovara.

Zbog reprezentativnih aktivnosti slijedi pauza koju će treneri iskoristiti kao mini pripreme svojih igračica.