PORTAL PRESSUM

Savudrijski Prvomajski nogometni turnir obilježio je 50. godinu postojanja

Nogomet
2019-05-05 09:51:24

Savudrija je po 50. puta bila domaćin međunarodnog Prvomajskog nogometnog turnira na kojem se okupilo osam ekipa iz Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske.
 
U ugodnomm druženju "veterani" su se prisjećali svojih nogometnih vještina stečenih u mladosti, a nekima je to i polazilo za nogom.
 
Najbolji golman turnira bio je Siniša Crnogorac, a najbolji strijelac Eniz Enco Šabanović.
 
Bilten turnira izradio je Roberto Vižintin:
 
ngtur
 
50. TRADICIONALNI NOGOMETNI TURNIR  SAVUDRIJE
50.  TORNE CALCISTICO TRADIZIONALE DI SALVORE

       Z A V R Š N I       B I L T E N

EKIPE UČESNICI I  REDOSLIJED   /    PARTECIPANI E' CLASIFFICA

1.   DUNAVAC                   (  GROSKA  -    SRBIJA )
2.   OSIJEK                       (   OSIJEK    -    HRVATSKA  )
3.   SAVUDRIJA                 (   SAVUDRIJA  -  HRVATSKA )
4.   TABOR                        (   SEŽANA   -   SLOVENIJA )
5.   DINAMO                      (   MARIJA NA KRASU  -  HRVATSKA )
6.   KOŽIMO                      (    ZADAR   -  HRVATSKA  )
7.   MA' V                          (    MAGYARBOLY  -   MAĐARSKA )  
8.   ZRINSKI                       (   PECH   -   MAĐARSKA ) klub Hrvata iz Mađarske )

OSTALE   NAGRADE:
NAJSTARI IGRAČ :    Vojislav VIDMAR  ( Savudrija )
NAJBOLJI IGRAČ :    Srđan SERDANOVIĆ ( Dunavac )
NAJBOLJI GOLMAN:  Siniša CRNOGORAC ( Kožimo)
NAJBOLJI STRIJELAC: Enis ŠABANOVIĆ(Savudrija ) 4 pogotka
FER - PLEY:  KOŽIMO
JOŠ:   Luka DENIĆ ( klubski fotograf) i Srđan VELIČKOVIĆ 8Dunavac) za rođe-
          ndan.

SUCI / ARBITRI                                 DELEGATI
"""""""""""""""""""""""""                      """""""""""""""""""""""""""""""
Igor RADETIĆ  ( Umag )                 Franko BLAŽEVIĆ ( Savudrija )
Matija BAGARIĆ(Umag)                 Silvano PELIZZON ( Savudrija )
                                                    Roberto  VIŽINTIN ( Savudrija  )

OPOMENUTI / AMONITI                ISKLJUČENI/ESPULSI
""""""""""""""""""""""""""""""             """""""""""""""""""""""""""""""""
Saša MATORČEVIĆ(Osijek)          Milorad MILOJEVIĆ(Osijek)

REZULTATI    TURNIRA:
"""""""""""""""""""""""""""""""""
    GRUPA     A                                GRUPA    B
"""""""""""""""""""""""""""""""""""           """""""""""""""""""""""""""""""""""
SAVUDRIJA -  MA' V          3:0          OSIJEK  -   ZRINSKI      5:1
KOŽIMO      -   DUNAVAC   0:4          DINAMO  -  TABOR        0:1
MA'V           -   DUNAVAC   0.3          ZRINSKI  -   TABOR       0.2
SAVUDRIJA -   KOŽIMO      2:0         OSIJEK   -   DINAMO      3:2
KOŽIMO      -   MA'V          5:1          DINAMO  -   ZRINSKI     2:1
DUNAVAC   -   SAVUDRIJA   2:1         TABOR   -    OSIJEK       1: 2

DUNAVAC        3  3   0 0 9:1    9         OSIJEK       3   3   0  0  10:  4    9
SAVUDRIJA      3  2   0 1 6:2    6         TABOR       3   2    0  1   4:  2    6
KOŽIMO          3  1   0 2 5:7    3         DINAMO     3   1    0  2   4:  5    3
MA'V               3  0   0  3 1:11  0         ZRINSKI    3   0   0   3   2: 9     0

FINALNI DIO:
"""""""""""""""""
za 3. i 4.MJESTO:  SAVUDRIJA  -   TABOR          3 :  1
za 1. i 2.MJESTO:  DUNAVAC    -    OSIJEK         1 :  1   -   5  : 2   ( 11 m )

STRIJELCI / MARCATORI  ( po klubovima ):
DUNAVAC:  Srđan SRADONOVIĆ 4(1/11m), Aleksandear RADOIČIĆ 4 /1/11m/,
                   Ivan NIKOLIĆ 1, Branislav JANKOVIĆ 11m, Saša MIJANOVIĆ 11 m
OSIJEK -  Dejan LACKOVIĆ 3(1/11m), Franjo BODAKOŠ 3, Mario KOVAČEVIĆ 2,
                Mile ŠTULAC, Mirko CVETKOVIĆ i  Silvije LOKIĆ po 1.
SAVUDRIJA -  Enis ŠABANOVIĆ 4, Hrvoje LONČAREVIĆ 2, Emanuel MELON i
                      Michele BASSANESE po 1.
TABOR - Dejan STRANIČ i Dejan MAKIVIČ po 2, Makarto PINDRIĆ 1.
DINAMO -  Igor MAMILOVIĆ 3, Dejan ANTONAC 1.
KOŽIMO -  Mate RADAN 3, Ante GAŠPAR i KUJUNDŽIĆ po 1.
ZRINSKI -  Istvan KOVACJEVICJ i  Ljubomir LAIĆ po 1.
MA'V      -  VARAI  1.

SASTAV  EKIPA  /    FORMAZIONE SQUADRE:
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
DUNAVAC  -   Veličković, Mitrović,B.Janković,M.Janković, Mijadinović,Mijailović,
                      Radoičić,Jovanović,Simić,Jevtić,Srdanović,Radivojević,Nikolić,
                      Momčilović,Milošević,Pešić,Mihailović.
OSIJEK      -    Matoković,Škorić,S.Sentkiralj,Lovrić,Lacković,I.Sentkiralj,Gavran,
                      Cvetković,Lukić,Bodakoš,Štulac,Kovačević,Perešin.
SAVUDRIJA -  Erik, Begović,Vidmar,Bassanese,Medica,Jurkić,Vulin,Brajković,
                      Lončarević,Čirjak,Vižintin,Ronji,Jagrović,Kezić,Smiljanić,Melon,
                      Šabanović.
TABOR        -  Crnogorac,Muratović,Bratina,Grdić,Diklić,Radin,Jureš,Vitulić,
                      Humar,Stamčić,Makivić,Zadravec,Pindrić,Karlović,Čikeš,Marc,
                      Lakošeljac.
DINAMO       -  Mejak,Milaš,Makovac,Čubrić,Adamović,Giosefin,Koraca,Bernardis,
                       Antonac,Ristić,Jandrlić,Mamilović,Zagorec.
KOŽIMO        -  Obranović,Tokić,Gašpar,Radan,Bušić,Džaja,Kojundžić,Pavlović,
                       Bevc,Pijaca,Strika,Grunbaum.
ZRINSKI         -  Brdarič,Zonta,Barics,Szolga,Bolnoi,Piucenclj, Szigusan,Raditj,
                        Gugan,Dr   Haszan,Kovacjevicj,Laić,Erdelji,Darabos.
MA'V             -  Gabor,Fatalin,Kovacs,Pokorny,Hero,Toth,Kohalmi,Ganyu,Toth,
                        Branauer,Varai,T.Toth.

Na kraju podjela nagrada dijeljena je slavijenička torta povodom 50 godina održava-
nja  turnira.
Na kraju ovog našeg završnog biltena zahvalili bi se svima koji su nam u bilo kojem vidu pomogli.
Hvala svim učesnicima i jedno sportsko doviđenja  do idućeg turnira.

                           ORGANIZATOR NOGOMETNI KLUB SAVUDRIJA    
 
ENCO

umag  tz umag
5portal     ProBiz - internet i marketing, Umag