Porečani 'nokautirali' Umažane

Rukomet
2020-10-24 06:37:40

Susjedski derbi uvijek izaziva pozornost ali i bespoštednu borbu sportskih prijatelja Poreča i Umaga.

Sam početak utakmice označio je veliku nervozu gostiju iz Umaga što je momčad Poreča obilato koristila predvođena rukometnim virtuozom Vedranom Mataijom koji je razigravao svoju ekipu poput najuspješnijeg dirigenta.

S druge strane Umažani su djelovali zbunjeno i nemoćno, a posebno ih je "uništavao" domaći golman večeras fantastični Ivan Vekić koji jeu prvih 15 minuta imao skor 8/12.

Na odmor se otišlo rezultatom 17:10 i bilo je već tada vodljivo da će gostujući trener Goran Sinčić malo toga imati za savjetovanje nastavku igre.

Drugi dio Umažani drže koliko toliko rezultatski egal ali samo računajući golove iz drugog dijela,

Treneri Lovrinović i Sinčić u posljednjoj četvrtini dali su priliku svim igračima s klupe da zaigraju a to su oni i iskoristili prikazavši dopadljivu i lepršavu igru.

Kod Umaga treba istaknuti Gabrijela Buvinića  10/13 kao i Vedrana Mataiju 5/5 te Perića 10/11 kod Poreča.

Krajnji rezultat 33:25 realan je u odnosu na prikazanu igru,