Indigo igra Borne Ćorić za The End

ATP Umag 2015
2015-07-25 09:47:50

Domaća uzdanica Borna Ćorić zaustavljen je u četvrtfinalu 26. Konzum Croatia Opena. Bolji je u dva seta bio drugi nositelj i 22. igrač svijeta Španjolac Roberto Bautista Agut, rezultatom 6:3, 6:3.

Devet godina stariji i iskusniji Španjolac kontrolirao je meč od početka do kraja, ne dajući puno prilike mlađem suparniku. Sa 69 posto uspješnosti Bautista Agut je čvrsto držao svoj prvi servis i iskorištavao sve prilike koje mu je Ćorić pružao. Naposljetku je i meč dobio na Ćorićev servis, pretvorivši drugu meč loptu u konačnu pobjedu.

Borna Ćorić bio je umoran. Dok je u njemu još bilo svježine prijetio je Bautisti. U prva tri gema imao je dvije prilike za brake, nije ih iskoristio. Katastrofalan prvi servis i svježina koju je ispoljavao Bautista tijekom cijelog meča ključ su Bautistine pobjede. Ćorić je identično odigrao oba seta. Sedma igra bila je kobna za njega i u prvom i u drugom setu. Kod rezultata 3 : 4, u oba seta gubi servis, a Bautista, iako se Borna vračao, rutinerski privodi kraju. Ipak ostaje dojam da Borna Ćorić nije nadigran, te da bi u nekim drugim okolnostima mogao uspješno parirati 22 igraču svijeta.

Bautista Agut će u polufinalu igrati protiv Portugalca Joaoa Souse, koji je u neizvjesnom meču pobijedio Talijana Fabija Fogninija.

Monfils uspio slomiti Kohlschreibera

Prvi nositelj Gael Monfils uz velike se napore uspio probiti u polufinale 26. Konzum Croatia Opena, gdje ga čeka mladi Austrijanac Dominic Thiem. U posljednjem četvrtfinalu odigranom na ATP stadionu u Umagu Monfils je nakon dva sata i pet minuta slomio otpor žilavog Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Njemački je veteran u drugom setu bio i na pragu pobjede, ali je Monfils uspio preokrenuti pa je meč završio rezultatom 4:6, 7:6 (5), 6:4.

Austrijski derbi na Grand Standu

Austrijski derbi na Grand Standu u Umagu pripao je mlađem i bolje plasiranom na ATP ljestvici Dominicu Thiemu. Nakon iscrpljujućeg prvog seta koji je uspio dobiti u tie-breaku, stariji od dvojice Austrijanaca, Andreas Haider-Maurer, naglo je pao u drugom setu i izgubio ga sa 6:1. Bio je to uvod u brzi rasplet u trećem setu koji je završen nakon samo tri gema predajom Haider-Maurera. Konačni rezultat tako je bio 6:7 (5), 6:1, 3:0.

To je drugi put zaredom da je Thiem napredovao u turniru nakon predaje suparnika. U drugom kolu meč mu je u drugom setu predao srbijanski tenisač Dušan Lajović. Thiem će u polufinalu igrati protiv pobjednika zadnjeg polufinala između Gaela Monfilsa i Philippa Kohlschreibera.

Sousa nadjačao Fogninija za polufinale

Portugalac Joao Sousa prvi je polufinalist 26. Konzum Croatia Opena. U meču punom preokreta Sousa je nakon dva sata velike borbe pobijedio petog nositelja, Talijana Fabija Fogninija rezultatom 6:2, 3:6, 7:6 (6). U polufinalu će igrati protiv pobjednika meča između Borne Ćorića i Roberta Bautiste Aguta.

Sousa je sjajno počeo meč, poveo sa 4:0 i mirno priveo prvi set kraju. U drugom je Fognini uzvratio istom mjerom, a treći je set otišao do vrlo izjednačenog tie-breaka koji je na kraju pripao smirenijem i koncentriranijem Portugalcu. Fognini je, s druge strane, napravio iznimno puno neprisiljenih pogrešaka, više od 50, iako ga je servis služio znatno bolje nego Sousu.

Bila je to prva pobjeda Souse nad Fogninijem čime je međusobni omjer izjednačio na 1:1.

PAROVI POLUFINALE:

U finalu konkurencije parova 26. Konzum Croatia Opena igrat će dva Gonzaleza, te po jedan Fyrstenberg i Sa. Poljsko-meksički par Mariusz Fyrstenberg/Santiago Gonzalez pobijedio je prve nositelje, hrvatsko-finsku kombinaciju Marin Draganja/Henri Kontinen, neočekivano glatko rezultatom 6:4, 6:2.

Drugo je polufinale bilo puno neizvjesnije, a na kraju je pripalo argentinsko-brazilskom paru Maximo Gonzalez-Andre Sa. Nakon 6:4 i 3:6 u prva dva seta, australsko-češki par Rameez Junaid i Lukaš Rosol pokleknuo je u tie-breaku tek kod rezultata 11:9.

Finale parova igra se u subotu 25.07. kao posljednji meč dana na središnjem terenu.

REZULTATI, petak 24.07.                                                                                                      MEČEVI, subota 25.07.